پله دوبلکس کم جا

نرده تراس پله دوبلکس کم جا

پله دوبلکس مناسب و پله دوبلکس کم جا

پله های دوبلکس در بیشتر مواقع برای اینکه چهره ای زیبا به ساختمان و ویلا دهند در دو سمت اجرا میشوند.

بخش هایی از یک راه پله کم جا 

 همواره باید قبل از انتخاب پله های کم جا بهتر است تا با بخش های تشکیل دهنده این وع از پله های دوبلکس آشنا شویم .قبل از انتخاب بین انواع راه پله، مهم است که تمام قسمت های مختلف یک راه پله را بشناسید . این به شما امکان می دهد ویژگی های خاصی از طرح هایی را انتخاب کنید که برای شما جذاب هستند.

 

با توجه بهاین که تصاویر مختلفی از پله دوبلکس وجود دارد باید  تصویر پله دوبلکس کم جا را که برای ساختمان شما ساخته شده است را بهخ دقت بررسی کنید، پله های تفکیک شده دارای پاگرد بزرگ و پله های کوچک و نزدیک هم است . همان طور که در تصویر مبینید در کنار هر پله در کنار دیوار یک روشنایی کوچک قرار گرفته است که یکی دیگر از خصوصیات پله گرد تفکیک شده است .

علاوه بر این، خرده سنگ‌های سفید زیر پله گرد پاشیده شده، این کار باعث میشود فضای باز به محیط داخلی غالب شود و شما به چشم فضا را بزرگ تر ببیند .با توجه به این که پله گرد تفکیک شده فضای کمی را اشغال میکند و کوچک است ولی دارای طراحی زیبای میباشد.

خانه های دوبلکس یک طبقه است و فضای داخلی آن از دو طبقه تشکیل شده است . به طور معمول طبقه اول اتاق نشیمن و پذیرایی است و طبقه دوم اتاق خواب ها قرار دارد . با توجه به این مورد وجود راه پله امکان ارتباط را برقرار می سازد .

راه پله های خانه دوبلکس یکی از جذاب ترین بخش های این خانه ها می باشد. جالب است که بدانید خیلی از افراد به دلیل وجود راه پله های زیبا و شیک جذب خانه های دوبلکس می شوند. تصاویر پله دوبلکس پینترست را میتوانید از پینترست برداشته و به ما ارجاع دهید تا ما برای شما عین آن طرح پله دوبلکس را بسازیم.

راینرهای پله دوبلکس کم جا 

راینر یا همان رایزر چیست. به قسمت عمودی پله بین هر پله، رایزر یا همان راینر نیز گفته میشود.  به طور کلی به پله هایی که اینها را دارند پله های استاندارد و یا همان ارتفاع نوع  آج بسته می گویند.

در ساخت و سازهای معاصر و مدرن تر، راه پله ها فاقد آن هستند. به این سبک، انواع رایزر باز می گویند. کدهای مسکونی معمولاً مستلزم این است که رایزنها بیش از 22 سانتی متر نداشته باشند در نظر داشته باشید که ارتفاع پله دوبلکس نباید کمتر از 13 سانت باشد. هر چند که برخی از افراد تصور میکنند که نرده پله کم جا باید دارای شیب تند و پله های با ارتفاع کوتاه باشد.. برای پله های روباز باز، شکافی که بر اثر ارتفاع پله دوبلکس ایجاد میشود. نرده حفاظ بوته ای برای روی دیوار و امنیت نرده دوبلکس مفید است. 

این نوع راه پله ها هم با توجه به مساحت خانه و فضای مورد نظر شما طراحی می گردد. یکی از مدل های معروف و جذاب راه پله دوبلکس برای خانه های کوچک مدل گرد می باشد. در ادامه به بررسی بیشتر مدل راه پله دوبلکس می پردازیم.

پله دوبلکس
پله دوبلکس زیبا اربیل عراق

ستون نرده پله کم جا 

به ستون های ابتدایی و وسط پله دوبلکس وال پست میگویند. در هر بخش از پله دوبلکس کم جا باید یک تکیه گاه و یا یک ستون ایجاد شود. البته در پله های پیچ دار این کار به عهده شاسی کار است که بتواند بار پله دوبلکس را نگه داری کند. در مناطق اربیل عراق که ساختمان ها بزرگ و شیک هستند و مشکل جا ندارند این کار به راحتی انجام میشود که ستون های اصلی از ابتدا طراحی و جا گکذاری میشوند تا بتوانند هم امنیت پله دوبلکس را اجرا کنند و هم هم زیبایی نرده پله را دو چندان کنند.

یک ستون بزرگتر و سنگین تر در هر انتهای نرده قرار دارد. به این می گویند پست جدید. اگر راه پله دارای پیچ باشد، آن نقطه ممکن است دارای یک پست جدید نیز باشد. این به نرده استحکام می بخشد زیرا به کف یا سیم متصل می شود.

در پوش و کف پوش پله دوبلکس چیست

بیشتر درپوش های نرده دوبلکس و نرده پله پیچ نیاز است تا از ورق آج استفاده شود. در برخی از پله های دوبلکس از چوب هم به عنوان جای پا استفاده میشود. زاویه های پله ها برای استفاده از این شکل ساخته میشود. 

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.